Ostrov Gozo

Gozo

Gozo je druhý největší ostrov souostroví Malta. Rozloha ostrova Gozo je 67 kilometrů čtverečních, počet obyvatel kolem 30 000. Podle legend je Gozo bájný ostrov z řeckých mýtů, kde Odysseus prožil několik let s nymfou Kalypso.

Gozo

Krajině ostrova Gozo kromě kopců a návrší s jakoby uťatými vrcholky vévodí řada církevních staveb, s citem zasazených do krajiny.Gozo

Povrch ostrova Gozo má více úrodné půdy než Malta a existuje zde více pramenů podzemní vody. To způsobuje, že Gozo je úrodnější a současně i mnohem zelenější než hlavní ostrov Malta a má proto převážně zemědělský ráz. Na ostrově Gozo se pěstuje ovoce, zelenina, víno, chová se dobytek. Zemědělci si často vystačí jen s kosou, motykou a nejrozšířenějším dopravním prostředkem na ostrově Gozo je dosud tradiční vozík tažený oslíkem. K lokálním výrobkům na ostrově Gozo patří zejména krajky a svetry z ovčí vlny, krásné je také sklo z místních skláren. Obyvatelé ostrova Gozo pracují hlavně ve sféře služeb a v zemědělství. Průmyslové podniky na ostrově Gozo prakticky neexistují. Hustota obyvatel na ostrově Gozo i počet turistů je na Gozu menší než na hlavním ostrově Malta.

Nejzajímavější místa na ostrově Gozo...